Kettős ünnepre hív a Kaposvári Cursillo

Alábbiakban a Kaposvári Egyházmegye Cursillos Titkárságának meghívóját adjuk közre.

Tisztelt Cursillos Testvérek! De colores!

Kettős ünnepre készül a Kaposvári Egyházmegye 2023. május 27-én. Harminc évvel ezelőtt, 1993. május 30-án Szent II. János Pál pápa megalapította a Kaposvári Egyházmegyét, amelyben tizenöt éve kezdődött el az első Kaposvári Cursillo szervezése. Azóta számos Cursillot tartottak már az Egyházmegyében, mely alkalmak sokaknak új barátságokat, hitélményt, hiteles Isten-megtapasztalást, lelki feltöltődést és békét, életvezetési és eligazodási támpontokat adtak zavaros világunkban.

E jeles születésnapi évfordulók kapcsán megrendezésre kerülő ULTREYÁRA SZERETETTEL HÍVJUK ÉS VÁRJUK AZ ORSZÁG MINDEN RÉSZÉRŐL, ÉS AZ ORSZÁGHATÁRON TÚLRÓL A CURSILLISTÁKAT.

Program:

9:00        Regisztráció és találkozó a Szent Margit-templomnál (Kaposvár, Arany János - Petőfi Sándor - Füredi utca sarka)

Kávé+sütemény+lángos

10:00     Tanítás (Exc. és Főtisztelendő Dr. Székely János szombathelyi megyéspüspök atya, a Cursillo országos lelkivezetője)

10:50      Gyalogos zarándoklat, városi körmenet, ima és ének kíséretében a Kaposvári Székesegyházhoz

11:30      Szentmise a Nagyboldogasszony Székesegyházban (főcelebráns Exc. és Főtisztelendő Dr. Udvardy György veszprémi érsek atya)

12:30     Ebéd

14:00     Nagyboldogasszony Székesegyház (Exc. és Főtisztelendő Varga László kaposvári megyéspüspök köszöntője)

Tanúságtétel+zene+kiscsoport

15:30     Szabad program

16:30     Dicsőítés a Kossuth téren

Jelentkezési határidő: 2023.május 15. az alábbi űrlapon: https://forms.gle/9YeLTEHG5d63eR3s7