2019. június 8-án egyházmegyei sportnapra hívták a hittanos diákokat, a Nagyatádi Strandfürdő területére. A jelenlévő mintegy 350 gyermek a strandolás mellett számos program közül választhatott, többek között labdarúgással, íjászattal, tollaslabdával, strandröplabdával és ritmikus gimnasztikával tölthették idejüket a fiatalok, majd részt vehettek egy több állomásos kalandtúrán is

A sportnapon több pap és hitoktató is részt vett, akik aktívan bekapcsolódtak a játékokba, így összesen mintegy 500 résztvevő látogatott el Nagyatádra. A programok között a gyermekeknek lehetőségük nyílt az elcsendesedésre, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve egésznapos szentségimádás kísérte a sportnapot. Roca Daniel Celestin nagyatádi plébános, a nap főszervezője kifejezte vágyát, miszerint szeretné, ha a következő években megrendezésre kerülő sportnapra már kétszer ennyi fiatal látogatna el.