Május 12-én Kaposvárra érkezett Michael August Blume címzetes érsek, a Szentszék magyarországi nagykövete. A látogatás alkalmából az apostoli nuncius Varga László megyéspüspökkel közösen mutatott be ünnepélyes szentmisét a kaposvári Szent Imre templomban.

A megyéspüspök prédikációjában a papi és szerzetesi hivatásokért adott hálát:

„Húsvét negyedik vasárnapja a Jó Pásztor vasárnapja, a papi és szerzetesi hivatások vasárnapja. Mivel egy testnek vagyunk a tagjai, ezért egymásra vagyunk utalva. Ezen a vasárnapon hivatásokért imádkozik az egyház. Kérem az imáitokat, hogy legyenek misszionárius lelkületű papok, akik megértik, elfogadják, hogy ez a város, egyházmegye minden települése missziós terület, mert sokkal többen vannak a falakon kívül, mint a falakon belül. Nagyon nagy a felelőssége minden papnak és minden megkeresztelt, az általános papságban részesült testvérünknek.” – fogalmazott a főpásztor.

Fotó: Kling Márk

Videó: Szabó István, Szerafin Zoltán