A CapPuccini Kórus vendégeként először lépett Kaposváron közönség elé a budapesti Capo di tutti i Capi Kamarakórus. A több, mint két évtizede működő kórust Zongor Attila és Regős Amarilla vezeti. Varga Péter székesegyházi plébános köszöntötte a kórusokat, majd elsőként Szili Zoltán vezényletével csendültek fel a kórusirodalom remekei.

Erre az estére magyar szerzők műveivel készültek a fesztiválkórus minősítést elért énekesek. Tiszta intonációval, magával ragadó, lendületes előadásmóddal tisztelték meg a szépszámú közönséget.
 
A Capo di tutti i Capi Kamarakórus műsorán huszadik századi és kortárs zeneszerzők alkotásai szólaltak meg. A nehezebb, dzsesszes ritmikájú kórusműveket is könnyedén, magas művészi szinten adta elő a kamarakórus a két karnagy dirigálásával. A farsanghoz illő alkotások vidám hangulatot teremtettek a műsor második felében. A hangverseny a két kórus közös műsorszámával, a címadó kórusművel zárult, melyet a publikum szűnni nem akaró tapssal jutalmazott.

Fotó: Kling Márk