Idén 2019. január 22-27. között rendezik meg az Ifjúsági Világtalálkozót Panamában. Magyarországot egy 37 fős delegáció fogja képviselni. Egyházmegyénket két fiatal Antal Zsolt (4. éves papnövendék) és Radnai Kinga fogják képviselni a delegáció tagjaiként. A magyar delegáció San José-ban (Costa Rica) vesz részt a Katolikus Shalom Közösség által szervezett előtalálkozón január 17-21 között.

Miért éppen Panama?

Latin-Amerikának és a Karib-térségnek 163 millió lakosa van. A fiatal lakosság egyharmada szegénységben él. 30 millió fiatal munkanélküli és képzetlen. Az IVT őket is megszólítja. Ilyen módon ebből a térségből olyan fiatalok is eljuthatnak a világtalálkozóra, akiknek egyébként esélyük sem lenne.

Imaszándékok

Az egyházmegyénket képviselő fiatalok szeretnék kivinni a találkozóra az imaszándékainkat, ezért arra kérnek mindenkit, hogy ha valakinek van imaszándéka akkor azt írja meg számukra!

Az imaszándékokat az alábbi e-mail címre várjuk: ifjusagpasztoracio@gmail.com

Panama-Nap – Az IVT magyar ifjúsági napja

Íme, itt vagyok!

Időpont: 2019. Január 26., szombat 11-18 óra között

Helyszín: FTC Elek Gyula Aréna (1101 Budapest, Kőbányai út 47a.).

Program:

– püspöki katekézis, kérdezd a püspököt!

– közös dicsőítés, zene, ének

– tanúságtételek, játék

– ünnepi szentmise,

– Kapcsoljuk Panamát – helyszíni tudósítás a világtalálkozóról

– szinkronizált televíziós közvetítés a világtalálkozó

legfontosabb eseményeiről

Jelentkezés: www.panamanap.hu

 

                                                                                                          Kisiván Csaba