Jeremy Hunt brit külügyminiszter 2018 júliusa óta látja el hivatalát. A tárca 2018. december 26-i közlése szerint a miniszter „független vizsgálatot” rendelt el a Közel-Keleten, Afrikában, valamint Ázsiában tapasztalható keresztényüldözés tárgyában, mivel azt szeretné, hogy „az Egyesült Királyság által az üldözést szenvedő keresztényeknek biztosított kormánytámogatás a megpróbáltatások mértékével legyen arányos”. A vizsgálat felelőse Philip Mounstephen, a délnyugat-angliai Truro városának anglikán püspöke, aki az elemző munka végeztével olyan „gyakorlati intézkedésekre tesz majd javaslatot, melyek az üldözött keresztények minél hatékonyabb megsegítését szolgálják”.

További írások olvashatóak KITEKINTŐ című rovatunkban a linkre kattintva:  KITEKINTŐ

La Croix 2018. 12. 26.

A brit külügyminisztérium adatai alapján 2017-ben 215 millió keresztény volt hite miatt viszontagságnak és gyötrelemnek kitéve. Különösen az asszonyok és a gyermekek sebezhetőek, ők adott esetben szexuális erőszak elszenvedői. Minden hónapban átlagosan 250 személy halt meg – jegyzi meg Jeremy Hunt sajtóközleménye.  Ha a 215 millió főt a földünkön található 2,48 milliárd keresztényhez viszonyítjuk, akkor ez az adat másképp kifejezve azt jelenti, hogy minden tizenkét megkeresztelt személyből egy fő szenved el vallási meggyőződése miatt bántalmat és üldözést. Ezt az arányszámot a vallásszabadságért küzdő civil szervezetek (NGOs) rendszeresen említik, így a „Nyitott Kapuk” nevű szervezet is, mely évente teszi közzé jelentéseit. A holland Andrew Van Der Bijl által 1955-ben alapított protestáns (evangelikál) csoport becslései szerint az üldözések által leginkább érintett térség a Közel-Kelet (53%) és Afrika (38%). Jeremy Hunt a fentebb hivatkozott közleményben kijelenti: „A keresztények elleni üldözés gyakran előjele más kisebbségek elleni fellépésnek. Tudunk hatékonyabbak lenni, s szükséges is eredményesebben fellépnünk.”

hvm