November 30-án, pénteken szalagavató ünnepséget tartanak a kaposvári Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnáziumban. A feltűzésre kerülő szalagokat Neumüller Miklós toponári plébános áldotta meg szentmise keretében, aki prédikációjában a végzős diákokhoz szólt:

„Ez a pillanat a kiindulás és a számadás pillanata. Az ember elgondolkozik rajta: vajon mit is adott nekem az iskola? Milyen készületet, milyen lehetőséget, milyen örömet, esetleg bánatot?

A szalagtűzések hagyománya a leírások szerint lassan több mint kétszáz éves. Mindig azok a végzős diákok hordhatták ezt a szalagot, akik méltók voltak arra, hogy tanáraik előtt számot adjanak megszerzett tudásukról. Ti is erre a számadásra készültök. Izgalommal, feszültséggel, de mégis eltelve bizalommal, hogy kitűnő lesz a számadásotok.

Ha a felkészülés jól sikerült, a várakozásunk elnyeri jutalmát. Nem csak most, vagy az érettségi napján, hanem a végső napon is, amikor az Úr számadásra szólít minket.” – fogalmazott Neumüller Miklós plébános.

Fotó: Kling Márk