Közeledik az adventi időszak, amikor szervezetünk a Karitász számos programot és gyűjtést szervez egyházmegyénk területén. Ezek a jótékonysági rendezvények csak az önkéntesek önfeláldozó munkájával, szolgálatával tudnak megvalósulni. Ezért volt külön öröm számunkra, amikor Sifter Gergely tabi plébános atya egy új önkéntes csoport megalakuló gyűlésére hívott meg bennünket.

Ez az alkalom lehetőséget adott arra, hogy az új munkatársaink számára bemutassuk a Katolikus Karitász életét, tevékenységeit és céljait. A tájékoztatón és az azt követő beszélgetés során végiggondoltuk, hogy miként tudunk szolgáló szeretettel fordulni a helyi és környékbeli emberek felé.

A plébános atya javaslatára az újonnan alakult csoport megválasztotta csoportvezetőnek Vajda Pétert, illetve megszavazták a különböző területek felelőseit.

Örömmel töltene el bennünket, ha példájukra egyre több plébánián alakulna meg, vagy bővülne a Karitász csoport.

Munkájukhoz Isten bőséges áldását és kegyelmét kérem!

Feketéné Szabó Márta

Kaposvári Egyházmegyei Karitász Igazgató

Fotó: Fekete Csaba