Kedves karmesterünk, Bogáthy Gábor tanár úr augusztus végén Zenés Nyári Ébresztő címmel iskolaindító napközit szervezett.

A három napos napközi első két délelőttjén próbával kezdtünk. Zenélés után játékos feladatokkal versenyeztünk egymással, Rozina-Góbor Brigitta és Zsiga-Vass Noémi tanárnők közreműködésével. Ebédre nagyon finomat főzött iskolánk szakácsa, Jani bácsi. Mindkét délután a kaposvári Virágfürdőbe mentünk, ahol a strand csúszdáin, sportpályáin, és a vizes játékok között töltöttük az időt. Az első nap ebéd után lufi hajtogatással különböző figurákat készített nekünk Mészöly Zsófia tanárnő. A második nap ebéd után meglátogattuk a Sefag Zrt. által összeállított „Somogyi Erdők” című kiállítást. A harmadik nap elutaztunk Pécsre, ahol megnéztük, hogy a pécsi orgonagyárban hogyan készítik az orgonákat. Hazafelé „beugrottunk” a Mecsextrém kalandparkba szórakozni.

Nagyon jól éreztük magunkat és reméljük, hogy jövőre is lesz ilyen zenei napközi.

Frang  Mercédesz –klarinét

Simona Anna Csepke –fuvola

Gelencsér Gréta -klarinét

Mácsai Zsombor -kürt