A IX. Kaposvári Nemzetközi Kamarazenei Fesztivál, a KAPOSFEST egyik zárónapi programjának színhelye a  Nagyboldogasszony-székesegyház volt. Az esti előadásra zsúfolásig megtelt templomban a Bolyki Brothers, az utóbbi évtizedek legismertebb magyarországi acapella, a hangszeres kíséret nélküli többszólamú kórusművet megszólaltató énekkar lépett fel. Bolyki Balázs fiaival és a Bolyki Soul&Gospel Kórussal fergeteges sikert aratott. Előadásuk mottója: “Énekelj az Úrnak!”.

A gospel eredete az amerikai rabszolgaságra vezet vissza, a kereszténnyé vált nemzedékek örökletes zenei sajátos stílusára. Ez a  zenei forma a keresztény vallási életben az egyéni vagy közösségi hit kifejezése, az összes ilyen mű lényege Isten és Jézus tiszteletében rejlik, alapja az evangélium, az újszövetségi szentírás. Az elhangzott dalok zsoltárok és evangéliumi szövegek alapján íródtak, átszőve Bolyki Balázs és az előadók vallásos érzületével.
A műsor méltó volt Bolykiék eddigi templomi koncertjeihez, a keresztény gospel zene közvetítéséhez.
Forrás: Dr. Hegedüs György