2018. július 13-án délelőtt, a balatonberényi Keresztelő Szent János-templomban mondott szentmise után Varga László megyéspüspök örök nyugalomra helyezte Ifi Géza nyugalmazott plébánost.

 

Prédikációjában Brieber László, nyugalmazott balatonszentgyörgyi plébános szólt a jelenlévőkhöz. „Ifi Gézát 1994-ben szentelte a Kaposvári Egyházmegye papjává Balás Béla megyéspüspök.

Tanulmányai során professzora volt Joseph Ratzinger bíboros, későbbi XVI. Benedek pápa. Barátságot ápolt Reinhard Marx bíborossal, München és Freising érsekével. Szemináriumi évei alatt találkozott Mindszenty Józseffel, akinek szavait mindig örömmel idézte. Pappászentelése után nemsokkal az egyházmegyei Karitász igazgatójává nevezték ki. Sokat segített az embereken, sokat tevékenykedett az akkoriban alapított Kaposvári Egyházmegye ügyeiben is”

Varga László megyéspüspök a szentmise után a Balatonberényi Köztemetőben helyezte örök nyugalomra Ifi Géza nyugalmazott plébánost.