2018. június 30-án került sor a kaposvári CapPuccini Kórus minősítő hangversenyére Szili Zoltán karnagy vezetésével, a Hotel Dorottya tükörtermében. A hangversenyen köszöntőt mondott Tardi Tamás Ákos a Somogy Megyei Közgyűlés alelnöke, illetve Varga László megyéspüspök.

„Az elmúlt időszakban már két nagyon szép szentmisét hallhattunk a kórustól. Kérek mindenkit, hogy ne csak értő füllel, hanem nyugodt szívvel hallgassa mindazt, amit ők ma ajándékba adnak nekünk.” – fogalmazott a megyéspüspök.

A minősítést a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége, a KÓTA végezte, az „Éneklő Magyarország” XX. Országos Kórusminősítés keretein belül. A zsűri tagjai Bontovics Jánosné Rába Mária karnagy, Gerenday Ágnes karnagy és Kertész Attila, Liszt-díjas karnagy voltak.

A minősítés értelmében a CapPuccini Kórus, Szili Zoltán karnagy vezetésével, kamarakórus kategóriában, fesztiválkórus fokozatot ért el.