Június 25-én nyílt meg László Dániel festőművész „Mária Út” című kiállítása, a Somogy Megyei Kormányhivatal Galériájában

A megjelenteket Vetési Bernadett, a Somogy Megyei Kormányhivatal főigazgatója köszöntötte: „Külön megtiszteltetés számomra, ha a Somogy Megyei Kormányhivatal Galériájában olyan szakrális témájú kiállítást tekinthetünk meg, amely nem mondható mindennapinak.” – fogalmazott köszöntőjében a főigazgató.

Megnyitóbeszédében Varga László megyéspüspök szólt a tárlatlátogatókhoz: „Valamennyiünk élete a végtelenből a végtelenbe nyúló zarándoklat. Életünk a Szentháromság szeretetéből forrásozik, és oda tart. Izrael története egy zarándoklattal kezdődik: Isten elhívja Ur városából Ábrahám prófétát, majd azt mondja neki: »Menj arra a földre, amelyet mutatok neked!«

Ábrahám elindul a hit zarándokútjára. Ez a nyitánya minden hitbéli zarándoklatnak. Ezek a képek hívnak és inspirálnak bennünket arra, hogy mi is induljunk el a hit zarándokútján, amelyen Mária is járt előttünk. Nem kell egyedül mennünk. Akik elindultak ezen a Mária-úton, azok megtapasztalták Mária segítségét, illetve azt, hogy földi zarándokutunkat a szentek, vértanúk és az őrangyalok segítségével járjuk.” – fogalmazott a főpásztor.

Comments are closed.