Június 7-én csütörtökön reggel, a nyolc órakor kezdődő szentmisében búcsúzott a Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola 8. évfolyama. A szentmisét Bálint Gábor, a Nagyboldogasszony Iskolaközpont vezető hittanára celebrálta, aki prédikációjában a ballagó évfolyamhoz szólt:

„A keresztény élet két tartóoszlopa: szeresd az Urat és szeresd embertársaidat. Ezen a két törvényen múlik minden. Ha ezt magaddal viszed, ha ez lesz életed vezérfonala, akkor teljesen mindegy, hogy merre indulsz tovább. Bármilyen iskolába, munkahelyre kerülsz később, lesz egy vezetővonal az életedben. Aki az Istent és a másik embert szereti, az már rossz ember nem lehet. Többé válsz, ha ezt a két gondolatot magaddal viszed.” – fogalmazott az iskola vezető hittanára, majd az elmúlt nyolc évért hálát adva mondott köszönetet a tanulóknak és a pedagógusoknak.

A szentmise záró áldása előtt a tanárok és diákok ároni áldást énekelve búcsúztatták a ballagó évfolyamot.