Vedres Csabát köszönti Katona József

Vedres Csabát köszönti Katona József

2018. 01.24. -én este Kegyelem és irgalom címmel Vedres  Csaba zeneszerző tartott előadást Kaposváron az Egyház arca 2.0 előadássorozat keretében, melyet Tolnai Mária szervez. Katona József nagy szeretettel köszöntötte az előadót. Vedres Csaba nagyon személyesen beszélt életében az irgalom és a kegyelem kapcsolatáról.

Résztvevők az Egyház arca 2.0 előadás sorozaton

Résztvevők az Egyház arca 2.0 előadás sorozaton

Az irgalmatlanságnak is van anatómiája tudták meg a hallgatók. Az előadó kimondta, hogy lehet az életben hibázni és nincs szükségünk feltétlen szívgyógyszerre, hogy elviseljük az életet. A kógens jogszabályok és az irgalmasság kapcsolatának nehézségeit is megemlítette. Az irgalmatlanság sajnos jó cél köntösébe is tud burkolózni, amitől jobb óvakodni.

Varga László püspök atya az előadáson

Varga László püspök atya az előadáson

Meglepő, de az irgalmasság jelen van sok ember életében, akik nem hisznek Istenben. Erről szép és érdekes történeteket is megemlített. Szerethető vagy és ez közben szellemi harc is, amit minden nap meg kell küzdeni, de érdemes. “Összetörtségünk az a rés, amelybe Isten be tud világítani.”

Az estét a kiscsoportos megbeszélés utánVarga László püspök atya zárta be.

Vedres Csaba zeneszerző előadás közben

Vedres Csaba zeneszerző előadás közben

A résztvevők öröme az Egyház arca 2.0 előadás sorozaton

A résztvevők öröme az Egyház arca 2.0 előadás sorozaton

Az előadás meghallgatható az alábbi linken (20Mb), illetve megtekinthető az imacaffe.hu YouTube csatornán.