Családfa-gyógyító alkalmat tartottak a kaposvári Szent Imre templomban november 12-én. A délután folyamán az emberi életciklusokban kapott sebeket végiggondolva imádkoztak gyógyulásért. Az alkalom közös szentmisével zárult, melyben felajánlásra kerültek  a résztvevők imaszándékai.

 

A szentmisét Varga László megyéspüspök celebrálta, aki prédikációjában a szellemi harcról beszélt:

„Növeld a fényt! Belépőt kaptál a lakomára, vár téged a Vőlegény, aki találkozni szeretne veled. Égő mécsest adott a kezedbe és azt kéri, hogy virrassz és várj. Nem mondta meg, hogy mikor fog találkozni veled, a hűségedre és a készségedre kíváncsi. Nem kötelez el, nem kényszerít, csak vágyat ébreszt benned, mely ott ég a szívedben. Növeld a szeretet, a jóság, a hit fényét. Minél nagyobb a világosság, annál kevesebb helyet kap a sötétség. Ehhez azonban szükséged van olajra, – a Jézussal való találkozásra, – amely táplálja a mécsesedet. A Vele töltött perceket nem adhatod oda másnak, mert akkor ki fog hunyni a láng. Ha ezt az időt növeled, akkor a fény is nőni fog, a sötétség meghátrál, és a naponkénti szellemi harcban újra és újra győzni fogsz!”