„Ugyanaz a lelkület legyen bennetek, amely Krisztus Jézusban volt” – idézte Szent Pált Varga László megyéspüspök október 1-én a nagykanizsai alsóvárosi Szent József templomban. A bérmálási szentmisén mondott prédikációjában Jézus lelkületéről, illetve alázatáról beszélt a bérmálandóknak.

„Krisztus engedelmes volt a halálig. Ez nála nem katonai fogalom. Nála az engedelmesség önként, szabadon, szeretetből való függés. Naponta, hetvenszer hétszer megújítva, önként, szabadon függővé tenni magunkat a legnagyobb szeretettől, a mennyei Atya szeretetétől. Ha ezt tesszük, akkor Isten teljességre fogja vinni bennünk és ki fogja bontakoztatni az Ő szeretetét.” – fogalmazott a főpásztor.

A szentmise teljes egészében megtekinthető az alábbi linken:

Kanizsa TV – Szentmise az Alsóvárosi templomban 2017.10.01.