Szalagavató a Katolikus Gimnáziumban

November 29-én pénteken szalagavató ünnepséget tartottak a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnáziumban.

Az ünnepélyen Varga Bálint igazgató szólt a fiatalokhoz:

„Miért különleges ez az alkalom? Egy kis megállás ez, egy számvetés, vissza-, de ugyanakkor előretekintés is. Olyan ez, mint mikor a hegycsúcsra tartó turista az út kicsit több, mint háromnegyedénél megpihen. Áttekinti az eddig megtett utat, nehézségeit, örömeit, átgondolja, hogy miként sikerült ideáig eljutni. Sikerült, mert sokan segítették. Reggel elkészített szendvicsekkel, esti, hajnali fuvarokkal, még egy pont megadásával a jobb jegyért, vagy egy lelkibeszélgetéssel.

20191129 IMG 0379

A csúcsig visszalévő szakaszra erőt, kitartást kívánok, s azt, hogy merjétek meghozni a döntéseiteket!"

Az igazgató szavai után a szalagok feltűzése következett, majd a két végzős osztály meglepetésműsorral búcsúzott az osztályfőnököktől. Az előadások után, az ünnepély fénypontjaként az osztályok bemutatták szalagavatós táncaikat.

A szalagavatóról készült videófelvétel megtekinthető:

 

 
Read 417 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés