Szentmisével zárult az ünnepségsorozat – 200 éves a barcsi Krisztus Király templom

November 24-én vasárnap búcsúi szentmisével zárult az idén kétszáz éves barcsi Krisztus Király templom évfordulójára rendezett ünnepségsorozat.

A szentmisét Varga László megyéspüspök celebrálta, aki szentbeszédében a jobb lator példájának kapcsán buzdította a híveket:

„Kérjük a Szentlelket, hogy legalább akkora hitünk és bűnbánatunk legyen, mint ennek a kereszten függő bűnözőnek. Legyen bennünk annyi alázat, hogy újra és újra ki tudjuk mondani: Uram, emlékezz meg rólam! Emlékezz meg rólam, amikor országodba érkezel!

20191124 20191124 164909

Adjunk hálát azért, hogy elérkezett Isten szeretet-uralma, Isten országa közénk, s legyünk ennek a szeretetnek, békének és örömnek hiteles tanúi itt, ebben a városban, egyházközségben." – fogalmazott a főpásztor.

Sass Rudolf plébános elmondta: az elmúlt hónapokban kiállítással, templom-körbeöleléssel, gyertyaszenteléssel emlékeztek az évfordulóra.

Fotó: Szerafin Zoltán
Videó: Szabó István, Szerafin Zoltán