Megalakulásuk 1. éves évfordulóját ünnepelte a tabi Karitász csapata

November 9-én, szombaton délután ünnepelte Tabon a helyi karitász csoport megalakulásuk első éves évfordulóját. Az eseményen sokan vettek részt, megtöltve a tabi Utolsó Vacsora Plébánia templomát.

Ünnepi köszöntőt mondott Sifter Gergely plébános az Andocsi Esperesi Kerület helyettes esperese, Feketéné Szabó Márta a Kaposvári Egyházmegyei Karitász Igazgatója, Dr. Vajda Péter a tabi karitász csoport vezetője, majd felolvasták Witzmann Mihály Országgyűlési Képviselő úr levelét.

A programot színesítette a tabi Szent Gellért Katolikus Óvoda gyermekeinek előadása, amelyben megelevenítették Szent Erzsébet életének egy részletét, valamint a Takáts Gyula Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola rézfúvósainak rövid koncertje.

A születésnapi ünnepségen került sor a helyi karitász csoport által, „Cselekvő szeretet” címmel meghirdetett rajzpályázat eredményhirdetésére és a díjjak átadására is.

Az első éves évforduló ünnepét szentmise zárta, amelyet Mayer Mihály a Pécsi Egyházmegye nyugalmazott püspöke mutatott be.

Forrás: Kaposvári Karitász

IMG 6578 2 1