Püspöki szentmise a nagykanizsai Jézus Szíve Plébánián

Zsúfolásig megtelt június 6-án a nagykanizsai Felsővárosi templom. Ezen a jeles napon három nagy esemény is egybeesett: a templombúcsú – Jézus Szíve – a bérmálás és az újonnan kinevezett képviselőtestületi tagok eskütétele.A Nagykanizsaiak nagy örömére Balás Béla kaposvári megyéspüspök személyesen celebrálta az ünnepi szentmisét és szolgáltatta ki benne 53 fiatalnak és 7 felnőttnek a bérmálás szentségét. Prédikációjában a főpásztor kiemelte, hogy „elég volt a  gyerekeskedésből”, felnőttnek kell lenni, de nem csak kilóra, hanem jellemre, belülről, hogy szeretetben egymásba kapaszkodjanak a megbérmáltak.

A szertartás végén ünnepélyes esküt tett a püspök előtt, az újonnan megalakult 26 fős egyházközségi képviselőtestület.

Arányi Zoltán
Fotó: Kepe Tiborné Magyar Klára