A krizmaszentelési misén köszöntötték a 75 éves főpásztort

Ma hetvenöt éves Balás Béla kaposvári megyéspüspök, akit a tegnapi krizmaszentelési misén köszöntöttek a Nagyboldogasszony Székesegyházban. A hagyományos, nagycsütörtöki szertartás homíliáját Kocsi György zamárdi plébános atya mondta az egyházmegye papjainak jelenlétében. A szentmise végén a főpásztort Varga László általános püspöki helynök köszöntötte, s átadta a püspökség ajándékát,  Lőrincz Sándor kaposvári újságíró, író legújabb kötetét, amely Visszamosolyogni Istenre címmel jelent meg e jeles évfordulóra. A könyv nagyító alá veszi Balás Béla atya huszonhárom éves püspöki ténykedését. A naplójegyzetek, tudósítások, reflexiók,
humoros események remekül illusztrálják, mily sok területen szökkent szárba az elvetett mag, s mindebben milyen jelentős szerep jutott a főpásztornak, akit március 15-e alkalmából az ifjúság lelkigondozása és a hitoktatás terén hiánypótló és nagyhatású tevékenysége, valamint fél évszázados értékteremtő papi és püspöki szolgálata, illetve kivételesen elhivatott és sokrétű szervezőmunkája elismeréseként a Magyar Érdemrend Középkeresztjével tüntettek ki.

Fotó: Hegedüs György