Augusztus 26. és 28. között a Kaposvári Egyházmegye kispapjai táboroztak Balatonbogláron. Az egyházmegye nyaralójában immár rutinosan mozogtak a kispapok, akik idén négy új papnövendékkel kiegészülve töltötték napjaikat. Varga László megyéspüspök is jelen volt a táborban, illetve segítségükre volt Sándor László atya, az egyházmegye hivatásreferense, valamint látogatást tett Tomanek Péter esperes, irodaigazgató is.

A hétfői nap egy kirándulás keretében meglátogatták a Szent János Apostolról és Remete Szent Pálról Nevezett Közösséget, majd közös beszélgetésre hívták a papi hivatás iránt érdeklődő fiatalokat.

Az este folyamán egyik kispapunk élménybeszámolót tartott Pápua Új-Guineában szerzett szerzetesi tapasztalatairól, másnap pedig a fiatal atyák érkeztek vendégségbe, akik a kispapokkal és püspök atyával együtt beszélgettek olyan témákról, mint a szellemi harc, illetve a gonosz általi manipuláció.

A tábor jó alkalmat nyújtott egymás közelebbről való megismerésére és mély beszélgetésekre.

Forrás: Antal Zsolt Benedek