Hagyományteremtő céllal, július 29-én, Szent Kristóf napjához kapcsolódóan gépkocsiszentelést tartottak Lábodon, Görgetegen és Csokonyavisontán.

A három településen összesen mintegy 130 járművet áldott meg Bognár Tamás plébános. A személyautók és biciklik mellett Lábodon a nagyatádi rendőrkapitányság 2 járőrautóval, a nagyatádi tűzoltóság 1 gépjárműfecskendővel és 1 terepjáróval volt jelen. Csokonyavisontán a barcsi rendőrkapitányság 1 járőrautóval, a barcsi tűzoltóság 1 gépjárműfecskendővel és 1 terepjáróval, a barcsi mentőállomás 1 mentőautóval, és a görgetegi Gazda Trans Fuvarozási Kft. egy speciális, busz- és kamionmentésre alkalmas kamionnal volt jelen. Minden jelenlévő megáldott Szent Kristóf kulcstartót kapott ajándékba.
Forrás: Lábod plébánia