Pappá szentelésünk 17. évfordulóján közös, hálaadó szentmisét mutattunk be hétfőn, a fonyódi Nagyboldogasszony Templomban. Házigazdánk Neumajer Zoltán fonyódi plébános, a Somogyvári Esperesi Kerület helyettes esperese volt.

Jelen volt még Borza Miklós balatonszemesi plébános, az Andocsi Esperesi Kerület helyettes esperese, Neumüller Miklós, Kaposvár-Toponár plébánosa, a Veszprémi Hittudományi Főiskolának a Kaposvári Egyetem Csokonai V. M. Pedagógia Főiskolai Karán működő Kihelyezett Hitoktatóképző Tagozatának vezetője, illetve jómagam, jelenleg még gelsei plébános, hamarosan Balatonkeresztúr, illetve Balatonfenyves plébánosa.

A szentmisében Fodor János dr. a keszthelyi Kis Szent Teréz plébánia plébánosa, a Veszprémi Egyházmegye családpasztorációs referense prédikációjában a papi élet nehézségeiről, örömeiről, lényegéről beszélt, felidézve néhány egykori veszprémi közös élményünket. Hála legyen Istennek a közös ünneplésért és az elmúlt 17 esztendőért!

Forrás: Kiss Zsolt – Sarlós Boldogasszony Plébánia, Gelse

Hálaadó szentmise