A Szombathelyi Egyházmegye közleménye:

Nagy öröm számunkra, hogy a regisztráció határidejéig a várthoz képest sokkal többen jelezték részvételi szándékukat Brenner János boldoggá avatására. A regisztráltak száma több, mint 15 ezer fő. Mivel ennyi ember biztonságos körülmények között nem fért volna el az eredetileg tervezett helyszínen, és senkit nem szerettünk volna megfosztani a nagyszerű eseményen való részvételtől, az a döntés született, hogy új helyszínen, a szombathelyi Emlékmű-dombon kerül sor Brenner János boldoggá avatására.

A korábban tervezett programok természetesen nem változnak. További részleteket folyamatosan közlünk a www.brennerjanos.hu és a www.martinus.hu oldalunkon, illetve a Szombathelyi Egyházmegye Facebook oldalán. A helyszínváltozás miatt módosulnak az eredetileg tervezett közlekedési útvonalak, megközelítési lehetőségek. Ezeket egyeztetjük az érintett szervezetekkel, hatóságokkal és ezt követően közöljük őket.