A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia minden év nagyböjti időszakában tartós élelmiszer gyűjtést szervez, melyhez csatlakozik a Katolikus Karitász is.

„A Kaposvári Egyházmegyei Karitász idén egy magyar tulajdonban levő üzletlánccal kötött szerződést arra, hogy élelmiszert gyűjthessen az üzleteiben. Önkénteseink 3 különböző helyszínen szólították meg az embereket, akik nagyon szívesen adtak.” – fogalmazott Feketéné Szabó Márta, a Kaposvári Egyházmegyei Karitász igazgatója.

„Az élelmiszerek olyan rászoruló családokhoz fognak majd eljutni, akiknek probléma a mindennapi megélhetés, akiknél nincs megoldva, hogy nap mint nap étel kerülhessen az asztalra.

Az a tapasztalat, hogy azok az emberek adnak igazán, akikből ez belülről fakad. Nem kell őket rábeszélni a segítségnyújtásra. Ha adakozásról van szó, sokszor nagy dolgokra gondolunk, de Teréz anyát idézve nagy dolgokat tenni nem tudunk, de kis dolgokat nagy szeretettel igen.”

A Kaposvári Karitász központja a Füredi út 65-67-ben található, ahol szeretettel várják az adományokat.