Február 10-én szombaton Homokkomáromban tartottuk a Kaposvári Egyházmegye Ifjúsági Közösségvezetőinek II. Találkozóját. A nap témája és feladata az volt, hogy a közösségek összeállítsanak egy ifjúsági programsorozatot az egyházmegye 25 éves évfordulójának megünneplésére, melyre május 26- án kerül sor.

A találkozót szentmisével kezdtük, amelyben elhangzott, hogy abból tudunk adni, amink van, tehát nagyon fontos, hogy először Jézus lábához kell leülnünk – ahogyan Mária tette (vö. Lk 10,38-42) – és hallgatni az Ő szavát. Ebből kell fakadnia gyümölcsöző tevékenységünknek. A megbeszélés felvezetéseként a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Ifjúsági Bizottságának irányelveit mutattam be az ifjúságpasztorációval kapcsolatban, melyek hangsúlyozzák a közösségek fontosságát, valamint a szentségi lelkiség kialakításának szükségességét. „Az ifjúsági katekézis, és így az ifjúságpasztoráció fontos feladta az imaéletre, a személyes imamód kialakítására való nevelés. Vezessük be a fiatalokat imádkozó közösségbe, ami különböző imamódok megismerésére ad lehetőséget. Térképet kell adnunk a fiataloknak a keresztény élethez, amely elvezeti őket a szentségi életre való rátalálásra, segít az abban való megmaradásban, továbbá rámutat az elmélyülés lehetőségeire.”

Fotó, szöveg: Kisiván Csaba