Ifjúsági Ökumenikus Imaórával zárták Siófokon az Ökumenikus Imahetet pénteken este. Három felekezet (református, evangélikus, római katolikus) lelkészei, papjai imádkoztak együtt a fiatalokkal az egységért a római katolikus plébániatemplomban.

Mintegy 80-100 résztvevő hangja zengte be a templomot az ismert taizé dallamokkal, a plébánia gitáros zenekara és kórus segítségével. A záró gondolatok között a református lelkészasszony kiemelte a „jerikói vak” történetével kapcsolatban, hogy nekünk is – felekezetünktől függetlenül – Jézushoz kell kiáltanunk kitárt karokkal a gyógyulásért és szemeink megnyílásáért. A közös zenés áhitat után a plébánia hittantermében folytatódott az együttlét szerény agapé keretében, ahol igen jó hangulat alakult ki. A fiatalok még hosszasan beszélgettek és énekeltek együtt. A szervezők elhatározták, hogy ebből hagyományt szeretnének teremteni, amelyben a személyes beszélgetések során elhangzott tanúságtételek meg is erősítették őket.

Forrás: Kisiván Csaba