Október 2-án papi továbbképzést tartottak a Kaposvári Püspökségen. Varga László megyéspüspök meghívására Dr. habil Heidl György, a Házasság teológiájának kialakulásáról beszélt előadásában, a kezdetektől egészen Ferenc pápa Amoris Laetitia enciklikájáig. A teológiatörténeti bevezető jól rámutatott arra, hogy a házasság szentségét nem mindig értelmezték úgy, ahogyan azt a II. Vatikáni Zsinat és az azt követő pápák teszik. Ugyanakkor már Szent Ágoston is kiemelte, hogy a házasságban nagyon fontos a barátság a felek között. A Gaudium et Spes zsinati dokumentum kimondja, hogy a házasság két személy kölcsönös önajándékozásán alapuló bensőséges egység, amelynek sajátossága a teljes hűség és felbonthatatlanság, valamint az életadás. II. János Pál pápa kimondja, hogy a férfi és az asszony arra hivatott, hogy a szeretet közösségében éljen, és jelenítse meg a szeretet közösségét, mely Istenben van, melynek erejében a három Személy szereti egymást. Ez a szentháromságos házasság teológia jelenik meg Marc Ouellett bíboros munkásságában is, aki szerint az evangelizáció világa az egyszerű családi élet által jön el. Így lesz a család az evangelizáció forrása.

Az előadás hanganyaga meghallgatható, illetve letölthető az alábbi linken:

Dr. habil Heidl György: A házasság teológiája

Az előadás videóanyaga: